Evlilik öncesi aura

Evlilik öncesi aura ile temizlenmeye ne dersiniz.Günümüzde boşanmalar çok hızlı şekilde çoğalırken bu üzücü olaylara dur demek için aura yöntemini evlenmeden önce denemelisiniz.


evlilik-oncesi


Kavgalar, anlaşmazlıklar zaman zaman her ailede yaşanır. Ama bu kavgalar giderek artıyor, öfke nöbetleri bitmiyor, çiftler arasında anlaşmazlık duvarı da yükseliyorsa, beraberliklerin tadı kaçıyor. Sonuç ortada: Boşanma oranları arttı, ne yazık ki cinayetle sonuçlanan beraberlikler de... Çok az sayıda çift, ayrılma aşamasına gelince durumu kurtarmak için bir danışmana başvuruyor, ama acaba evlenmeden önce uyumlu olup olmadıklarını anlamak için bir danışmana gitmiş olsalar, sonuç değişir mi? Pozitif düşünce uzmanı, aile ve yaşam koçu Yard. Doç. Dr. Davut İbrahimoğlu, çiftlere evlenmeden önce mutlaka aura uyum testi yaptırmalarını, kişiliklerinin uyumlu olup olmadığını öğrenmelerini öneriyor. İbrahimoğlu, boşanmaların en önemli nedeninin aura kirliliği olduğunu, bunun nedenlerini, nasıl temizleneceğini anlatırken, mutlu beraberliklerin formüllerini de veriyor.


- Bu kadar çok boşanma yaşanan bir toplumda, çiftler evlenmeden önce neden uyumlu olup olmadıklarını anlamak için bir uzmana danışmaz?

- Önemli olan da bu. İki meslek grubunda, hayata geçirilirken kimse eğitim almıyor. Biri evlilik, diğeri ise anne babalık... 2011'in aralık ayında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile bir görüşme yaptım. Evlenmeden önce kesinlikle bir danışmanlık hizmeti ve evlilik sertifikası alınması lazım. Çiftler, evliliğin ne olduğunu öğrenmeli. İki farklı kültür, ilk günden çatışmaya başlıyor. Bana yıllar önce eğitimli bir çift geldi. Evlendikten bir gün sonra kavga etmeye başlamışlar, üçüncü gün boşanmaya karar vermişler. Şimdi yedi yıldır evliler. Bu çift, evlenmeden önce hiçbir şekilde birbirlerini tanımamış. Bir bilge aşkı tarif ederken 'Aşk, karşı tarafı tanımak demektir' diyor.

- Bazen 20 yıl aynı yastığa baş koydukları halde eşi için 'Onu hiç tanımamışım,' diyen oluyor. Bu normal mi?

- Danışmanlık hizmetinin yaygınlaşması gerekiyor. Psikologa gidenlerin ayıplandığı bir toplumda yaşıyoruz. Oysa çiftler evlenmeden önce gelip, bizlerle görüşseler, birbirleriyle evlenmeye uygun olup olmadıklarını söylüyoruz.

- Size danışanlara rahatlıkla 'Siz evlenmeyin, uygun değilsiniz,' diyor musunuz?

- Bir çift gelmişti. Kadın 24, erkek 29 yaşında. Seanstan sonra 'Bana sorarsanız, evlenmeyin' dedim. 'Hocam ne diyorsunuz? Biz brbirimizi seviyoruz. Nikah davetiyelerimizi bile dağıttık' dediler. 'Bana geldiyseniz, düşüncemi söylüyorum' dedim. Gittiler, iki buçuk ay sonra erkek tekrar geldi ve boşandıklarını söyledi.


EVLİLİK SERTİFİKASI ALINMALI


- Sorun neydi? Beklentileri çok mu farklıydı?

- Auraları uyumsuzdu. Ben aurayı görüyorum. Görmesem bile bir ya da iki seanstan sonra çiftlerin tavırları, sözleri, ne kadar uyum içinde olduklarını gösteriyor. Eğer biz bunu hayata geçirebilirsek, boşanmalar azalacak. Aile Bakanlığı da bunu yaygınlaştırıyor, belediyelerde isteyenlere eğitim veriliyor. Bu yedi-sekiz ilde uygulanmaya başlandı. Evlilik sertifikasını almadan evlenmeye izin verilmiyor.

- Dünyada da bu tarz uygulamalar var mı?

- Evet. Örneğin 35 yıl önce İran'da çalışıyordum. O zaman bile çiftlerin kan tahlilleriyle beraber, psikolojik olarak uygun olup olmadıklarına karar veriliyordu.

- Bu yöntem, boşanma oranlarını azaltıyor muydu?

- Tabii. Bir kere o yıllarda İran'da boşanma oranları da aile içi şiddet de azdı. Türkiye'de ise şiddet olayları giderek artıyor.


ŞİDETİN NEDENİ CEHALET


- O kadar yıldan sonra el sıkışarak, dostça ayrılmak kolay mı?

- Ben ABD'de, Houston'da eğitim aldım. O eğitimlerde ne kadar evli kalırlarsa kalsınlar, çiftlerin dostça, el sıkışarak, birbirlerini affederek ayrılmaları öğretiliyordu. Eşe karşı öfke, o seanslarda yok oluyor, eşler birbirini affediyordu. Bizde ise ayrılırken 'Ya benim olacaksın ya da kara toprağın,' diyorlar. Şiddetin nedeni, cehalet ve aile terbiyesidir. Şiddet uygulayan erkeği kim büyütmüş? Annesi. 0-7 yaş arasında kişinin gelişiminde annenin büyük rolü var. 14 yaşındaki bir erkek çocuğu, ablasının namus bekçisidir. O erkek çocuk eve gece gelebilir, ama kız çocuğu gelemez. Erkek çocuk bulaşık yıkamaz. Niye? İki yaşına kadar kızımın altını bile ben değiştirirdim.

- Evliliklerin en büyük sorunlarından biri kadın ile erkekten çok sanki ailelerinin evlenmeleri değil mi?

- Bir örnekle anlatayım: 40 yaşına kadar evlenmemiş bir mühendis vardı. Ona bir uzmandan yardım almasını önermişler. O da 'Uzmana danışacağım da beni annemle babamdan mı koparsın?' demiş. 40 yaşında, ama kişilik olarak hâlâ ailesine bağımlı.


20 dakika meditasyonla şiddet önlenir


- Kirlenen aurayı nasıl temizleyeceğiz?

- Meditasyon yapabilirsin, düşüncelerini değiştirebilirsin. Bizim dört bedenimiz var: Fiziki, ruhsal, zihinsel ve eterik. Asıl bedenimiz zihinsel bedenimiz. Zihinsel bedenini temizlemelisin. Ben 30 yıldır, sabah akşam meditasyon yapıyorum. Yaparken kendinize telkinler de verebilirsiniz. 'Bugün insanlara daha faydalı olacağım' 'Bugün eşime daha iyi davranacağım,' 'Bugün çocuklarımla ilgileneceğim,' 'Ben iyi insanım' gibi... Gençlere de öfke kontrolü için irfanı uykuyu tavsiye ediyoruz. Buna yogada ölü pozisyonu denir. Akşam yere yatacaksın, 10 dakika nefes alıp vereceksin. Sağlık Bakanlığı da biyoenerjiyi kabul etmeye başladı.

- Anadolu'nun köyünde yaşayan birine 'Meditasyon yap,' derseniz, anlar mı?

- Namaz kılsın. 1400 yıl önce abdest konulmuş. Abdest, günde beş kere el ve ayak yıkamadır. Böylece negatif enerji çıkıyor.

- Günde 20 dakika meditasyonla gerçekten öfke, şiddet önlenebilir mi?

- Çok çok azaltıyor. Bunu sadece üç beş ay değil, hayat boyu yapmalıyız. Örneğin bütün kanallar, program aralarında 10 saniye bu konuda bilgi verse, toplum bundan etkilenir.

- İlişkiyi düzeltmek için aurayı nasıl kullanabiliriz?

- Ben hem psikolog, hem aile terapisti hem de bu işin uzmanıyım. Sorunlarda önce nedeni arıyorum. Neden-sonuç anlaşılmadan aura da düzeltilemez. Duvardaki rutubeti düzeltmek için boyarsanız, bir ay sonra tekrar kabarır. Ama çıkıp çatıda suyun kaynağını keserseniz, bu zaten kurur. Her sorun, karı koca arasında bir tuğladır. Sorunlar arttıkça aralarında görünmeyen bir duvar oluşur ve sanki iki yabancı, bir çatı altında yaşar gibi olur. 'Erkekler aldatıyor' diyorlar, ama kadınlar da çok ciddi biçimde aldatmaya başladı. Çünkü eşine yabancılaşmış, onda hiçbir tatmin bulamıyor ve duygularını başka erkeklerde tatmin ediyor.

- Karı kocadan birinin aurası temiz, diğeri kirliyse ne olur? Diğeri de etkilenir mi?

- Kirli enerji, temizi etkiler. Eğer temiz olanınki çok güçlüyse, kirlenmez. Aurayı güçlendirmek için de sadece meditasyon yapmak lazım. Ya da doğru dürüst, adam gibi namaz kılmak gerekir.

- 'Ayrılın' dediğiniz çiftler, bu önerinizi uyguluyor mu?

- 10 çiftten sekizi boşanmıyor, bazen bir iki çift boşanıyor. Artık aralarında hiçbir şey kalmamışsa, sevgi ve saygı bitmişse, birbirlerini affedip yollarını ayırsınlar.


Mutluysan kırmızı, hüzünlüysen gri


- Herkesin aurası var mı?

- Evet, bütün hayvanlarda, bitkilerde ve insanlarda var. Aura, her canlının etrafındaki elektromanyetik alan. Hatta bir kalemi elimde uzun süre tutarsam, bıraktığımda onun da aurası oluşur. Bunlar bilimsel olarak ispatlandı. 1970'li yıllarda Kirlian isminde biri Rusya'da auranın fotoğrafını çekiyor. ABD'de geliştirilen bir makineyle de aura ve çakralar görülüyor. Bu odada göremediğimiz birçok şey var. Elektro dalgalar, kızıl ötesi, mor ötesi ışıklar... Aura da onlardan biri. Kişi, kendini geliştirirse aurayı görebiliyor. Ceninin bile aurası var: Geniş, temiz ve güzel. Ama bebek, annesinin göğsünü tutamadığı takdirde, açlık korkusuyla aura olumsuz etkilenmeye başlıyor.

- Nasıl kirleniyor?

- Mevlana 'Gülü düşünürsen gül, dikeni düşünürsen diken olursun!' diyor. Geniş bir auraya sahip olabilirsiniz, ama düşünceleriniz, kırgınlıklarınız, kaygılarınız, öfkeleriniz, bağışlamamalarınız auranızı kirletir. Her sıkıntıda auranız biraz daha daralır. Düşünceleriniz doğrultusunda rengi de değişir.

- Hangi renkler bunlar?

- Hüzünlüysen gri ya da siyah, korkarsan kirli beyazdır. 'Korkudan rengi kireç gibi oldu' derler. Mutluysan kırmızı, kızgınsan koyu kırmızı, yaratıcı gücün varsa sarıdır.

- En iyi aura renkleri hangileri?

- Mavi, yeşil ve turkuvaz.

- Aura renkleri değişebilir mi?

- Tabii, hatta aynı anda iki renk bile olabilir.


Figen Yanık

Sabah


0 yorum: