Karnım erimiyor mu diyorsunuz? İşte çözüm

Özellikle kadınların bu durum ile çok sık şekilde karşılaştığı görülüyor.Örneğin; bir kadın bacak ve omuz hızlarında zayıflıyor fakat bel ve basen bölgesi aşırı yağlı kalıyor.İşte bu durumdan sizi Ender Saraç'ın önerileri kurtarıyor.

Over weight woman in underwear

Zayıflama konusunda, nasıl beslendiğiniz ve kiloyu nasıl bir diyetle verdiğiniz çok önemli. Beslenme programınızda bol protein olmalı ve hızlı karbonhidratları daha az tüketmelisiniz. Eğer yeterince protein almazsanız, cildin sıkılaşmasını sağlayanmaddeler, destekleyici ağlar yeterince üretilemez ve o bölgede adeta bir pörsüme olur. En kaliteli proteinler yağsız kırmızı et, balık, yumurta (genelde beyazı), az yağlı süt, yoğurt, peynir ayrıca bitkisel proteinler olarak da kinoa, soya, bakliyat, bezelyede bulunur...

Kemik erimesine dikkat


Sağlıksız zayıflayan kişilerde yeterince D3 vitamini ve kalsiyum alınmazsa, zayıflayınca uzun vadede kemik erimesi ve buna bağlı deformasyonlar; boy kısalması, hatta biraz kamburlaşma olabilir. Zayıflarken mutlaka bumaddeleri ve güneş ışığını yeterince aldığınızdan emin olun.

Gitmeyen bölgesel kalınlıklar


Bir türlü bölgesel kalınlıklardan kurtulamıyorsanız, son zamanlarda liposuction'a alternatif olan; kansız, ağrısız ve pıhtı atma riski bulunmayan soğuk lipoliz (yağları dondurarak parçalama) yönteminden yararlanmak mümkün olabilir.

Bu yeni yöntem, kas üstü yağ tabakasını hedef alarak çevre dokulara zarar vermeden, yağ hücrelerinin yok edilmesini hedefliyor. Uygulamayı takip eden 2 ay içinde kristalize edilen yağ hücreleri parçalanıp doğal yollarla vücuttan atılıyor. Uygulama bir saat kadar sürüyor. Tedavi olması istenen bölgeye bir kez, gerekirse 2 ay sonra bir kez daha uygulama yapılabiliyor. En iyi sonuçlarınsa uygulamadan 2 ay sonra alındığı belirtiliyor.

Vücut 6 ay boyunca ölü yağ hücrelerini doğal olarak atmaya devamediyor... Uygulamanın keşfi de epey ilginç. 2004'te Harvard Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırmada çok dondurma yiyen 3-5 yaş arası cocukların yanaklarında çökme saptanmış. Soğuğa bağlı yağ kaybı anlamına gelen "cold panniculitis" teşhisi konmuş. Bunun uzerine soğuk etkisiyle istenmeyen yağların nasıl giderilebileceği ve incelmede nasıl kullanılacağı araştırılmaya başlanmış. Yaklaşık 5 yıllık bir çalışma sonucu sistem FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayını alan tek zayıflama sistemi olarak dünyada estetik sektörüne sunulmuş.

Sağlıklı zayıflamak isteyenlere 7 altın öneri!

> Ara öğünler dahil günde 7 öğün (3 ana 4 ara) yiyin.
> Günde 7 büyük fincan kadar, yazın normal ısıda, kışın sıcak su için.
> Günde toplam 7777 adım atın.
> Akşam 7'den sonra ağır yemeyin.
> Haftada 1 kez olmak üzere 7 hafta üst üste düzenli olarak tartılın.

Yedi besini artırın

- Mevsimin az şekerli sebze ve meyveleri
- Yeşil salata
- Doğal müsli ve yulaf ezmesi
- Yağsız süt ürünleri
- Uygun pişmiş derisiz beyaz et
- Bakliyatlar
- Tam tahıl ürünleri

Yedi besini azaltın

- Beyaz un ve şeker
- Kızartma
- Ağır yağlı şarküteri ürünleri
- Kaymak ve deriler (balık-tavuk)
- Yağlı katkılar ve soslar
- Şekerli veya şeker eklenmiş içecekler
- Fazla tuz

Yedi doğal maddeden yararlanabilirsiniz

- Tere tohumu
- Funda yaprağı
- CoenzymeQ10
- L-Carnitine
- Yeşil çay
- Krom
- Zencefil

Ender Saraç0 yorum: