Saç boyanırken nelere dikkat edilmeli?

Bayanlar saçlarınızı boyamadan önce gerekli malzemeleri hazırlamanız gerekmektedir. Daha sonra malzemelerin son kullanma tariflerini kontrol edin! Eğer saç boyama konusunda tecrübeniz yok ise kesinlikle bir bilenden yardım isteyin. Şimdi saç boyama hakkında sizlere 6 madde sunuyoruz hepsini okumadan saçlarınızı boyamayın!

sac-boyama

- Kuaförünüzle görüşürken cildinizdeki hassasiyetlerden mutlaka bahsedin; boya karışımında yapacağı ufak değişiklikler bile sıradan cilt yanmalarını yok edebilir.

- Eğer saçlarınızı kendiniz boyuyorsanız, saçlarınızı boyarken kulanılacak malzemenin son kullanım tarihine çok dikkat edin. Piyasada bu tür çok fazla boya satılmaktadır.

- Boya dışında açma veya röfle benzeri işleri kesinlikle kendi başınıza evde uygulamayın. Piyasada güvenilir markaların bu tip ürünleri var ama bu işin şakası yok bilesiniz.

- Kuaför salonlarının kalitesi, hijyeni ve iş ahlakları iyi olanlarını tercih edin. Ucuza değil, kalite ve uygun fiyatlara odaklanın. Fiyatı ucuz her salon kötü olamayacağı gibi, her lüks salon da iyi olacak diye bir kural yok. İşten anlamayan amatör ruhlu kişilerin açtığı salonlara kesinlikle rağbet etmeyin.
boyanırken , dikkat , nelere


0 yorum: